حیات برتر
خانه » سرمه ها » سرمه چیست؟

سرمه چیست؟

سرمه دوده سیاه جمع شده حاصل از سوختن مغز قلم گاو، فندق، بادام، زیتون و یا دیگر دانه های روغنی است که برای چشم مفید است.

البته در بازار سرمه های ماتیکی و یا سرمه های تهیه شده از دمبه و پیه (گوسفند، گاو، مرغ، کوهان شتر) یافت می شود که هیچ ارزش و فایده ای برای چشم ندارند.

تاریخچه استفاده از سرمه چشم

در دوران باستان از ۳۵۰۰ سال پیش از میلاد، ملکه های مصری به چشمان خود سرمه می کشیدند. و سرمه را نگهبان چشم علیه بیماری ها می دانستند و معتقد بودند که تیره کردن رنگ دور پلک ها از شدت رسیدن اشعه آفتاب به چشم ، کم می کند.

ضرورت استفاده از سرمه سنتی توتیا با خواص درمانی

حتما می دانید که رنگ سیاه سرمه، جلوه زیبایی به چشم ها می بخشد و سیاهی و گیرایی چشم ها را بیشتر می کند. برخی از بانوان هم سرمه را برای پر رنگ تر نشان دادن ابروهایشان استفاده می کنند. سرمه سنتی توتیا با سیاهی خیره کننده خود چشمان شما را درشت تر، زیبا تر و جذاب تر نموده و سبب می شود تا نگاهتان گیرایی فوق العاده و جذاب تری داشته باشد.

راز خواص درمانی این نوع سرمه (۱۰ مغز ویتامینه) نیز در ویتامین های موجود در املاح آن است که به دستگاه ایمنی چشم در مبارزه با باکتری های عامل التهاب و عففونت چشم کمک کرده و از ابتلای چشم به بیماری های مختلف جلوگیری می کند.

از دیگر خواص سرمه می توان به اثر آن بر کاهش اشعه ورودی خورشید به چشم اشاره کرد. سیاه کردن دور چشم باعث می شود تأثیر شدت نور خورشید بر چشم کاهش یافته و به سلامت چشم کمک نماید. 

انواع سرمه

دو نوع سرمه اصلی وجود دارد. نوع اول سرمه ای که از فندوق بادام و… به همراه مغز قلم گاو به دست می آید و به آن سرمه مغز گفته می شود. و نوع دوم سرمه ای است که از سنگ اثمد (آنتیموان) به دست می آید و به آن اصطلاحاً سرمه سنگ می گویند.

جهت خرید این محصول (به صورت عمده) با ما در ارتباط باشید:
خانم جلالی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09104667155
آدرس سایت: Niktootia.ir
پست الکترونیکی: info@niktootia.ir
کانال تلگرام: haiatebartar@
صفحه اینستاگرام-ویژه تک فروشی: NikaNaturalBeauty@

مطلب پیشنهادی

خرید سرمه چشم طبیعی

همان گونه که مستحضرید، شرکت های مختلفی در بازار ایران اقدام به تولید سرمه چشم …

کانال تلگرام